Vytváření plánu přednášek sboru

Z WTORG wiki
Přejít na: navigace, hledání

Uživatelská příručka (záhlaví): Vzhled a ovládání - Úpravy záznamů - Třídění záznamů - Filtrování záznamů - Seskupení záznamů - Tisk - Konec programu - Naplnění seznamu řečníků - Naplnění seznamu nabídek - Vytváření plánu přednášek sboru - Doplňování seznamu námětů - Časté otázky - Instalace a konfigurace programu - Obecný import z excelu - Databáze MS-SQL


Obrazovka pro plánování přednášek

1. Jednoduše - na kartě "Plán přednášek" postupně vyplňuji řečníky a náměty tak jak je domlouvám.

2. Cíleně - na kartě "Náměty přednášek" si zobrazím "Jen neplánované", setřídím si je podle "zazněla" a procházím je od nejstarší a po rozkliknutí + u námětu přednášky vyberu řečníka, který u nás dlouho nebyl se ho naplánuji. K plánovaní slouží tlačítko za sloupcem "sbor".

3. Ještě cíleněji - podle témat - postup je stejný jako "Cíleně", ale předchází mu přetažení sloupce "Téma" do žlutého záhlaví. To způsobí seskupení podle témat.

4. Kamarádsky - hledám-li řečníka, kterého chci pozvat, jdu na kartu "Řečníci", vyberu si řečníka, rozkliknu + a vyberu si námět. Naplánovaní mohu udělat zase tlačítkem, které je u sloupce "datum"

Význam sloupce Stav

Sloupec "stav" slouží k zjednodušení. Mohu zde nastavit stav "návrh" a to mi říká, že mi řečník ještě definivně nepotvrdil termín nebo námět. Když je to potvrzeno, nastavuji "potvrzeno" a když přednáška zazní, tak nastavím na "zazněla". POZOR v tisku se zobrazí jen stavy "návrh" a "potvrzeno".

Pokud se na plánování přednášek podílejí současně dva sbory, do sloupce nejprve naplním, kdy který sbor zajišťuje přednášku v obou sborech.